MSD - Stillinger i MSD
MSD

Stillinger i MSD

MSD (Norge) AS har idag høyt kvalifiserte ansatte. Vi har hvert år behov for nye medarbeidere innen forskjellige felt. Nye stillinger legges ut på Internet.

Du kan lese en kort beskrivelse av noen stillinger i MSD ved å klikke på stillingsbetegnelsene nedenfor.


Legemiddelkonsulent

En legemiddelkonsulent har ansvar for gjennomføring av markedsplaner hva gjelder informasjonsaktiviteter, etterutdanningsprogram, introduksjon av nye, originale spesialpreparater og øvrige servicetiltak. Kundegruppen er leger, apotek og øvrig relevant helsepersonell.

Av bakgrunn har han/hun høyere utdannelse, f.eks. naturvitenskap, helsefag eller økonomi. Gode engelskkunnskaper er nødvendig.
Av vesen må en legemiddelkonsulent være arbeidsglad, seriøs, og ambisiøs med vinnerinstinkt.
Stillingen er selvstendig. Arbeidsoppgavene er utfordrende med gode muligheter for faglig og personlig utvikling. Denne stillingen er for de fleste inngangsbilletten til farmasøytisk industri.


Top ^

Sykehuskonsulenter

En legemiddelkonsulent har ansvar for gjennomføring av markedsplaner hva gjelder informasjonsaktiviteter, etterutdanningsprogram, introduksjon av nye, originale spesialpreparater og øvrige servicetiltak. Kundegruppen er leger, apotek og øvrig relevant helsepersonell.

Av bakgrunn har han/hun høyere utdannelse, f.eks. naturvitenskap, helsefag eller økonomi. Gode engelskkunnskaper er nødvendig.
Av vesen må en legemiddelkonsulent være arbeidsglad, seriøs, og ambisiøs med vinnerinstinkt.
Stillingen er selvstendig. Arbeidsoppgavene er utfordrende med gode muligheter for faglig og personlig utvikling. Denne stillingen er for de fleste inngangsbilletten til farmasøytisk industri.


Top ^

Produktsjef

fotoEn produktsjef har blant annet ansvar for faglig internopplæring, markedsplanlegging, utarbeidelse og gjennomføring av informasjons- og etterutdanningsprogrammer og utstrakt kontakt med eksperter innen aktuelle terapiområder.

Av bakgrunn har produktsjefen høyere utdannelse og erfaring som legemiddelkonsulent, sykehuskonsulent eller produktsjef.
Av vesen er en produktsjef arbeidsglad, seriøs og ambisiøs med konkurranseinstinkt. Gode engelskkunnskaper er vesentlig.
Stillingen er selvstendig og krevende. Sammen med et dynamisk arbeidsklima og kontinuerlig videreutdanning gir det store muligheter for personlig og faglig utvikling.


Top ^

Registreringsmedarbeider

foto

En registreringsmedarbeider har omfattende arbeidsoppgaver: Innsendelse og oppfølging av søknader om markedsføringstillatelse i Norge,  utarbeidelse og oppdatering av preparatomtaler, pakningsvedlegg og merking, endringssøknader, reklamasjonshåndtering og behandling av forespørsler fra leger og apotek 

Registreringsmedarbeideren er farmasøyt eller har annen naturvitenskapelig bakgrunn. Erfaring fra tilsvarende arbeide er en fordel. Det stilles store krav til nøyaktighet, skriftlig og muntlig fremstillingsevne, fleksibilitet, samarbeidsevne og arbeidsinnsats.

Han/hun må være systematisk og like og håndtere flere arbeidsoppgaver samtidig. Gode norsk- og engelskkunnskaper er en forutsetning.

Oppgavene er utfordrende, selvstendige og varierte i et internasjonalt, dynamisk og kvalitetsorientert miljø med store muligheter for personlig og faglig utvikling. 
Registreringsmedarbeideren inngår i et team med registreringssjef og registreringssekretær og har tett kontakt med legemiddelmyndigheter, Felleskatalogens redaksjon og våre kontorer i USA og Europa.


Top ^

Klinisk forsøksveileder

fotoEn klinisk forsøksveileder har ansvar for å følge opp og gjennomføre våre kliniske utprøvinger i Norge. Det innebærer oppfølging av prosjektleger og innhenting og bearbeiding av data.

En klinisk forsøksveileder har gjerne bakgrunn fra
 naturvitenskap eller helsearbeid og kan av utdannelse f.eks. være sykepleier.
Forsøksveiledere er seriøse, nøyaktige og arbeidsglade. De har utstrakt evne til å jobbe selvstendig. De har også gode engelskkunnskaper.
Forsøksveiledere inngår i team i medisinsk avdeling. De får et spennende og selvstendig funksjonsansvar i en stor internasjonal virksomhet. Et sterkt støtteapparat og et dynamisk arbeidsklima legger forholdene godt til rette for gode utviklingsmuligheter, faglig som personlig.


Top ^

Klinisk forsøkskoordinator

fotoEn klinisk forsøkskoordinator har betydelig ansvar for gjennomføringen ev kliniske studier. Det omfatter både budsjettmessig, praktisk og faglig ansvar.

 

Forsøkskoordinatoren har stor arbeidskapasitet. Han/hun er selvstendig og positiv med evner for å jobbe i team. Av bakgrunn er denne personen farmasøyt, sykepleier eller har annen høyskoleutdanning. Erfaring fra liknende arbeid er en forutsetning. Det samme er gode engelskkunnskaper, administrative evner og erfaring med moderne informasjonsteknologi.
Forsøkskoordinatoren inngår i team i medisinsk avdeling. De får et spennende og selvstendig funksjonsansvar i en stor internasjonal virksomhet. Et sterkt støtteapparat og et dynamisk arbeidsklima legger forholdene godt til rette for gode utviklingsmuligheter, faglig som personlig.


Top ^

Markedskoordinator/Projektkoordinator

fotoEn markedskoordinator har ansvar for praktisk tilrettelegging og koordinering av markedsaktiviteter.

En prosjektkoordinator har ansvar for praktisk tilrettelegging av kliniske prosjekter i vår medisinske avdeling.

Bakgrunnen til begge er generell god allmennutdanning, allsidig praksis, gode datakunnskaper, samt at de behersker engelsk skriftlig og muntlig.
Koordinatorene er arbeidsglade, liker å jobbe i team, er positive og trives med utfordrende arbeidsoppgaver. De arbeider selvstendig, effektivt og nøyaktig. Initiativ og innsats er avgjørende for egen utvikling.
Koordinatorene inngår i team med selvstendige, varierte og utfordrende oppgaver i et travelt, men hyggelig og utviklende miljø.


Top ^

Regnskapsmedarbeider

En regnskapsmedarbeider har allsidig regnskapserfaring og god kjennskap til EDB-baserte regnskapssystemer. Erfaring med regneark og tekstbehandling på PC er også nødvendig.

En regnskapsmedarbeider er effektiv, nøyaktig og har god ordenssans. Arbeidsoppgavene er utfordrende og selvstendige og gir gode muligheter for utvikling, personlig som faglig. Regnskapsmedarbeideren går inn i et team som har ansvar for økonomistyring og IT i bedriften.


Top ^

IT-medarbeider

fotoEn IT-medarbeider tar ansvaret for brukerstøtte og helpdesk-funksjon. Drift av PCer og servere er en viktig del av arbeidsoppgavene.

IT-medarbeideren har god erfaring med bruk og drift av de dataløsninger bedriften til enhver tid har. Han/hun er fleksibel, effektiv og nøyaktig og stor arbeidskapasitet. Stillingen er utfordrende og krevende og gir gode muligheter for personlig og faglig utvikling. IT-medarbeideren går inn i et team som har ansvar for IT og økonomistyring i bedriften.


Bilder på denne siden: ©iStockphoto.com

Til toppen ^

Sidene tilhører MSD (Norge) AS. MSD (Norge) AS's company registration number is 921386540.

privacy policyLes i vår regler for personvern hvordan MSD beskytter identifiserbar personinformasjon.